Previous Leaderboards

2013/2014 General Division

1 place only


 Place

 Name

 Spread

 Points

Diam.

Tot.

 Pic.

1

Charles Baxter 23 1/4 12 4 1/2 39 3/4

2012/2013 Season

General Division


 Place

 Name

 Spread

 Points

Diam.

Tot.

 Pic.

1

Billy Burns 24 10 4 5/8

38 5/8

2

Mike McClendon 23 10 4 37

3

Steve Purcell 18 13 5

36

Image Coming Soon

 

Youth Division


1st place only

 Place

 Name

 Spread

 Points

 Diam.

Tot.

 Pic.

1

Jeffrey Reese 18 1/4 11 4 3/8

33 5/8

Image Coming Soon

 

 

Ladies Division


1st place only

 Place

 Name

 Spread

 Points

 Diam.

Tot.

 Pic.

1

Courtney Donald 17 5/8 12 4 3/8

34

Image Coming Soon

 

Archery Division


1st place only

 Place

 Name

 Spread

 Points

 Diam.

Tot.

 Pic.

1

Steve Purcell

18 13 5

36

 

 

2011/2012 Winners

 

General Division


 Place

 Name

 Spread

 Points

Diam.

Tot.

 Pic.

1

Kaleb Swan 24 1/2 10 4 3/4 39 1/4

2

Cody Smith 18 7/8 14 3 3/4

36 5/8

3

Michael Railsback

21 1/2

10

4 1/2

 

36

 

 

Youth Division

 

 Place

 Name

 Spread

 Points

Diam.

Tot.

Pic.

1

Kaleb Swan 24 1/2 10 4 3/4 39 1/4

2

Cody Smith 18 7/8 14 3 3/4

36 5/8

3

Kirk Hutchens 21 1/2 8 4 7/8 34 3/8

 

Ladies Division

 

 Place

 Name

 Spread

 Points

Diam.

Tot.

 Pic.

1

Avory Rosenquist 17 3/4 9 4 3/4 31 1/2

2

Patricia Rogers 15 1/8 10 4 29 1/8

3

Breann Mayes 15 1/4 8 4 1/8 27 3/8

Archery Division


1st place only

 Place

 Name

 Spread

 Points

 Diam.

Tot.

 Pic.

1

Cody Smith 18 7/8 14 3 3/4

36 5/8

 

 

 

2010/2011 Big Buck Contest Winners

General Division


 Place

 Name

 Spread

 Points

Diam.

Tot.

 Pic.

1

Matthew Bussey

 

18 7/8

 

18

 

3 6/8

 

40 5/8

 

2

 

Steven Rosenbaum

 

23 1/2

 

11

 

5 1/4

 

39 3/4

 

3

 

Steve Fikes

 

21 1/2

 

13

 

4 3/4

 

 

39 1/4

 

 

Youth Division

 

 Place

 Name

 Spread

 Points

Diam.

Tot.

Pic.

1

Charlie Cooney

 

18 1/2

 

11

 

4 1/4

 

33 3/4

 

 

2

Hunter Hughes

 

19 3/8

 

10

 

4 1/4

 

33 5/8

 

Photo Unavailable

 

3

Rachel Parker

 

17 1/2

 

10

 

4 1/4

 

31 3/4

 

 

Ladies Division

 

 Place

 Name

 Spread

 Points

Diam.

Tot.

 Pic.

1

Trisha Hill 18 3/4 9 4 5/8 32 3/8

2

Rachel Parker

 

 

17 1/4

 

 

 

10

 

 

4 1/4

 

31 3/4

3

Anna Cawley

 

16 1/4

 

11

 

4 1/4

 

31 1/2

 

Archery Division


1st place only

 Place

 Name

 Spread

 Points

 Diam.

Tot.

 Pic.

1

Steve Fikes

 

21 1/2

 

13

 

4 3/4

 

39 1/4

 

 

Clear Fork Processing and Taxidermy Big Buck Contest 2009/2010 Leaderboards

 

General Division


 Place

 Name

 Spread

 Points

Diam.

Tot.

 Pic.

1

Ron Reeves

23 2/8

20

4 2/8

47 4/8

 

2

Kyle Smith

16 3/4

17

5 1/8

38 7/8

 a

3

Cindy Cohn

18 6/8

14

5 7/8

38 1/8

 

Ladies Division

 Place

 Name

 Spread

 Points

Diam.

Tot.

 Pic.

1

Cindy Cohn

18 6/8

14

5 7/8

38 1/8

2

Jona Reddell

18

11

5 7/8

34 7/8

3

Beck Kirkpatrick

17

10

4 1/8

31 1/8

 

Youth Division

 Place

 Name

 Spread

 Points

Diam.

Tot.

 Pic.

1

Kyle Smith

16 3/4

17

5 1/8

38 7/8

 a

2

Sadler Shanafelt

17 2/8

10

4 5/8

31 7/8

3

Erika

19

8

3 6/8

30 6/8

 

 

Archery Division

 Place

 Name

 Spread

 Points

 Diam.

Tot.

 Pic.

1

Jimmy Wilson

18 1/8

8

3 3/8

29 4/8

Photo Unavailable

2

Jamie Russell

 

 

 

 

 

 

 

Jeff Previtt

17 1/2

 

 

 

 

 

 

 

16 6/8

7

 

 

 

 

 

 

 

8

4 1/2

 

 

 

 

 

 

 

3 2/8

28

 

 

 

 

 

 

 

28

 

Photo Unavailable

 

 

3

Mark Turbville

15 2/8

8

4 4/8

17 6/8

 

Hog Division

Heaviest Hog

  Place
 Name  LBS.  Pic.
 

1

T.J. Fabby

285

 

1

Brian Brooks

228

 
 

1

Mark Muns

164

Photo Unavailable

 

Clear Fork Processing and Taxidermy Big Buck Contest 2008/2009 Leaderboards

 

General Division

 

Place

 

Name

Spread

Points

Diam.

Total

 Pic
 

1

Kevin Lerner

 

20 3/8

 

13

4 1/8

37 4/8

a

2


Chris Smith

Carl Stroud

 


21 1/2

19 1/2


10

13


4 7/8

3 7/8


36 3/8

a


a
 

3

 

Justin Lowe

18 3/8

12

5 1/2

35 7/8

a

 

Ladies Division

 

Place

Name

Spread

Points

Diam.

 

Total

 Pic

1

Shelley Curd

15 3/8

 

13

4

32 3/8 

a
 

2

Sally A. Crecy

20

8

 

4

32

a 
 

3

Yolanda Szostek

19 3/4

8

3 3/4

31 1/2


a  


 

 

 

 



 

 

 

 

Youth Division

 Place

 Name

 Spread

 Points

Diam.

Tot.

 Pic.

1

Tied
Ryan Koerber

Allen Cody


19 3/8

23 1/8


10

7


4 3/4

4

34 1/8

 a
a

2

Matthew Clayton

18 1/2

10

4 1/8

32 5/8

 a

3

Hunter Golden

17 1/2

10

4 3/8

31 7/8

 

No Photo Available

 

Archery Division

 Place

 Name

 Spread

 Points

 Diam.

Tot.

 Pic.

1

Tony Anderson

20

10

4 3/8

34 3/8

a

2

Clifton Allen

19

10

4 1/4

33 1/4

 

Pic coming soon

3

Christopher Young

18 1/2

11

3 1/2

33

 

 

Hog Division

Heaviest Hog

  

Place

 

Name

 

LBS.

 

Pic.

 

1

 

Jeff Mercer

 

225

 


Clear Fork Processing and Taxidermy Big Buck Contest 2007/2008 Leaderboards

General Division

 Place

 Name

 Spread

Points 

Tot. 

Pic. 

 1

 Rodney Hill

 21

15 

36 

 

 2

 Brent Hawkins

 


35 1/2

 

 3

 David Garthe

21 6/8

11 

32 6/8 

 



Youth Division

 Place

 Name

 Spread

 Points

 Tot.

 Pic.

 1

Nathan Jackson

17 1/2 

11 

28 1/2

 

 2

 

Garry Starr III

 17 1/2

10

27 1/2

 

 3

Zaclary Garrett

16 1/2

8

24 1/2 

 No Image
Available

 4

  

Hunter Hughes

  

15 3/4

 8 

 

23 3/4

 

Ladies Division

 Place

 Name

 Spread

 Points

 Tot.

 Pic.

 1

Jamie Phillips

20 3/4

8

28 3/4

 

 2

Lori Chandler

16 1/4

12

28 1/4

 

 3

Taylor Underwood

17

10

27


Archery Division

 Place

 Name

 Spread

 Points

 Tot.

 Pic.

 1

James Kurtnick

 19 1/2

9

28 1/2

 

 2

 Allen Warren

16 1/4

10

26 1/4

 

 3

 





Hog Division

Heaviest Hog

 Place

 Name

 LBS.

 Pic.

 1

Kaitlynn Reiser

235 

 

 2

Jim Bob Eddleman

190 

 

 3

 Paul Brown

 185

 

 

Clear Fork Processing and Taxidermy Big Buck Contest 2006/2007 Leaderboards

 

Low Fence Division 1St Place

Hunter:

 Everette Newland

 Score:

203 3/8

 

2nd Place

Hunter:

 Jerry Cloud

 Score:

150 5/8


 

Archery Division

Hunter:

Clif Allen

Score:

121 5/8



Ladies Division

Hunter:

Shelly Curd

Score:

N/A

 

Special Youth Division

12 and under

Hunter:

Garry Starr III

Score:

100 4/8

 

12 to 16

Hunter:

Devan Pharis

Score:

tba


 

Heaviest Wild Hog

Hunter:

Matt Roundsville

Score:

205 lbs.


Heaviest Stringer of Wild Hogs

Hunter:

Gary Moser

Score:

180,180,125,170 -

655 lbs total